چیزهایی از دنیای مدرن که حتما باید بلد باشید!(اموزش زبان انگلیسی و نرم افزار-به روزرسانی)

چگونه یادگیری و سازگاری، شانس موفقیت شما را افزایش می دهد؟

در این مطلب به طور کلی به «نرم‌افزارهایی که باید بلد باشیم» و البته نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی طبق تجربه شخصی خودم و از ۰ تا ۱۰۰ پرداخته می‌شود. انتشار این مقاله در جهت «توسعه و رشد مهارت‌های فردی» در سایت «بکوش» صورت گرفت و به جهت کاربردی و راهگشا بودن این مقاله و هماهنگی مطلب با مانیفست و ماموریت سایت که «بستر کوشش و شایستگی» است تصممیم گرفتیم که تاکیدی دوباره بر روی این عنوان داشته باشیم. توجه شما را به مطالعه این مقاله جلب می کنم.

علیرضا حیدری- تیر ۹۸

 

 

شاید اولین تجربه من از استفاده مترو به بیش از ۱۰ سال پیش باز می گردد؛ جایی که این وسیله چند سالی بود که در ایران رایج شده بود و حالا من که تجربه استفاده از مترو را نداشتم، مجبور بودم برای رفتن به دانشگاه از آن استفاده کنم.
دانشگاه مورد نظر در جای دوری واقع شده بود و رفتن به آن تنها در صورت استفاده از مترو ممکن بود. شاید این گفته من که البته مفهوم اصلی مطلب جاری است، کمی خنده دار به نظر برسد، اما حقیقت آن است که روزهای ابتدایی استفاده از مترو روزهایی بسیار سخت و تجربیاتی جانکاه بودند!

تمام بخشهای این تجربه جدید برای من بسیار نا مانوس و عجیب و غریب بودند! از نحوه تهیه بلیط تا سوار شدن به مترو تا ساندویچ شدن در بین جمعیتی که در غریبه بودنشان شکی نبود و باید حضور خودم را بین آنها تحمل می کردم!
اما نتیجه این مقدمه که بهانه ای برای ورود به بحث اصلی است، آن است که می توانستم اینطور استدلال کنم که « از مترو استفاده نمی کنم، پس به دانشگاه هم نمی روم!»
کاری که احتمالا بعضی از ما در سایر شرایط و موقعیت های زندگی هم انجام می دهیم و این رویکرد غلط منشا اصلی بسیاری از مشکلات زندگی ما است؛ در نتیجه اگر بتوانیم روحیه انعطاف پذیری و باز بودن نسبت به تجربیات و موقعیت های جدید را در خود تقویت کرده و سازگاری خود را افزایش دهیم بسیاری از این مشکلات حل خواهند شد.

اما نتیجه این مقدمه که بهانه ای برای ورود به بحث اصلی است، آن است که می توانستم اینطور استدلال کنم که « از مترو استفاده نمی کنم، پس به دانشگاه هم نمی روم!»

هر فردی اگر می خواهد به موقعیت بهتری دست یابد، این موقعیت می‌تواند در قالب اهدافی مانند کسب درآمد بیشتر، شهرت، احترام و جایگاه اجتماعی باشد؛
توجه کنید که در اکثر حوزه های کاری تعداد افراد مستعد بسیار زیاد شده است، با این حال عامل موفقیت ما در حوزه های کاری و اجتماعی صرفا داشتن پیش زمینه تحصیلی قوی نیست. موفقیت از آن افرادی است که در کنار استعداد و تخصص بتوانند خود را نسبت به بقیه متمایز کنند.
اما پیش نیاز همه اینها، توانایی انطباق با شرایط و موقعیت های جدید و میل و اشتیاق به یادگیری چیزهایی است که با آنها آشنا نیستم.

به خصوص در عصر فراصنعتی و پست مدرن امروز این «موقعیت ها و شرایط جدید و وفق پذیری با آن» اتفاقا به یک نوع عادت و الگو تبدیل شده، بشر از سر کنجکاوی، هوس، تفنن، میل به پیشرفت یا هر چه اسمش را می خواهید بگذارید، بامبولی درست می کند و از کلاه شعبده تکنولوژی خرگوش جدیدی بیرون می کشد!
روزی تلگرام جای تلفن را می گیرد و روزی اسنپ جای تاکسی ها را می گیرد، روزی این مهارت مورد پسند است و روزی مهارت دیگر؛ شاید لازم باشد برای تداوم در کارتان ظرف دو هفته یک نرم افزار یا زبان کاملا جدیدی را در سطح قابل قبولی یاد بگیرید و «برد» با کسانی است که از چنین توانمندی برخوردار باشند.

«جدید بودن هر موقعیت، شرایط یا رویدادی» از آنجایی که با عادت های قبلی ما سازگار نیست و تسلط ما به امور را زیر سوال می برد، تجربه خوشایندی نیست، اما هر «سختی» به مرور آسان می شود و ما در اثر مرور زمان و کسب تجربه به شرایط مسلط شده و بر آن اشراف پیدا می کنیم.

شاید لازم باشد برای تداوم در کارتان ظرف دو هفته یک نرم افزار یا زبان کاملا جدیدی را در سطح قابل قبولی یاد بگیرید و «برد» با کسانی است که از چنین توانمندی برخوردار باشند.

اما هر چه پیش می رود و دست از تلاش بر نمی دارید، آدم ها و مکان های آن شهر، کشور جدید آشنا تر می شوند، همانطور که با یاد گرفتن کلمات جدید در یک زبان، توانایی ساختن جملات را پیدا کرده و با ترکیب جملات متفاوت، قابلیت نوشتن و سخن گفتن به زبان جدید را پیدا می کنید؛ این در مورد نرم افزارهای کامپیوتری یا هر مهارت دیگر صدق می کند، شما ابتدا منوهای اصلی را یاد گرفته و با کاربردهای آنها آشنا می شوید، سپس زیر منوهای این منوهای اصلی و در نهایت منوهای فرعی و زیر منوهای آنها را یاد می گیرید؛ طولی نمی کشد که شما به کل نرم افزاری که در ابتدا غول بی شاخ و دمی برای شما بود مسلط خواهید شد.

مهم این است که روش کلی کار و جهت جاده را یاد بگیرید، همه چیز از جزئیات شروع می شود، در رویکردی استقرایی شما اجزا را کنار هم می چینید تا به کل آن برسید و این فقط از پی گذر زمان و تلاش ادامه دار حاصل می شود.
اما برای آنکه دامنه کاربردی بودن بحث را افزایش دهیم، اجازه می خواهم مواردی را با شما در میان بگذارم، البته این فنوع بحث ها با توجه به محتوا و مضمون سایت به اشکال و انواع دیگری در مطالب آینده عرضه خواهند شد، اما در ذیل این مطلب می خواهم، شما را با ۵ توانایی عمومی و مدرن آشنا کنم که قابلیت های زیادی از شما را آشکار می کند و توانمندی شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد.

مهم این است که روش کلی کار و جهت جاده را یاد بگیرید، همه چیز از جزئیات شروع می شود، در رویکردی استقرایی شما اجزا را کنار هم می چینید تا به کل آن برسید و این فقط از پی گذر زمان و تلاش ادامه دار حاصل می شود.

زبان انگلیسی، گوگل، وردپرس، فتوشاپ و آفیس ۵ ابزاری که باید با آنها دوست صمیمی شوید!

چه بخواهید توانایی فردی خود را افزایش دهید و چه حتی در جایی استخدام شوید و یا پیشرفت تحصیلی داشته باشید، شناخت این۵ ابزار از نان شب هم واجب تر است!

مقاله مرتبط: مهمترین اصطلاحات دیجیتال‌مارکتینگ که هر دیجیتال‌مارکتر باید بداند!


 1. زبان انگلیسی

  اهمیت این مورد به حدی است که پیشنهاد می کنم اگر از پس آن برنیامدید به گامهای بعدی هم نروید! من نه فرد غرب زده ای هستم و نه آدمی که زبان زیبای فارسی را دست کم بگیرد یا خدای نکرده آن را تحقیر کند، اتفاقا معتقدم که یکی از مشکلات جدی ما ایرانی ها آن است که حتی «ادبیات خوانده های ما» هم زبان مادری را به درستی نمی دانند، اما صحبتم در این جا این است که برای یادگیری موثر و استفاده از منابع دسته اول علمی و آموزشی و ارتباط بی واسطه با جهان باید این زبان را در سطح قابل قبولی یاد بگیرید.

در ادامه گامهای مربوط به یادگیری زبان انگلیسی را با شما در میان می گذارم و پیشنهاد می کنم که حتما این گامها را به ترتیب گفته شده انجام دهید تا نتیجه موثر به دست آید و باز توصیه اکید می کنم که ۶ ماه تا دو سال زمان گذاشته و این گام اول را محکم بردارید، چون طی کردن بقیه گامها بدون دانستن زبان انگلیسی بسیار سخت تر خواهد بود.

 • مجموعه زبان نصرت را تهیه کنید:

آموزش زبان نصرت

دقت کنید که «مجموعه زبان نصرت» برای یادگیری زبان انگلیسی نیست و برای آشنایی با آن است و فرض ما در اینجا آن است که شما صرفا الفبای زبان انگلیسی را می دانید و اصطلاحا می خواهید از صفر شروع کنید. شما می توانید این آموزش را از اینجا دریافت کنید: مجموعه صوتی آموزش زبان نصرت

این مجموعه که پایه شنیداری دارد توسط مرتضی نصرت تهیه شده و در۳ سطح و یک دوره ۹۰ روزه شما را قادر می سازد که به آشنایی بسیار ابتدایی از زبان انگلیسی دست پیدا کنید.
حتما این دوره را با جدیت به پایان برسانید، چرا که بعدها یادگیری گرامر، درک مطلب و مهارتهای خواندن و گوش دادن برای شما آسان تر خواهد شد، اما ۹۰ روز دیگر که این دوره را به پایان رساندیم چه کنیم؟

مجموعه کتابهای New Interchange :

کتابهای اینترچنج

این مجموعه کتابهای یادگیری زبان انگلیسی که در ایران هم بسیار معروف هستند، به خصوص برای افرد مبتدی بسیار توصیه شده و به جهت آسانی استفاده و قابلیت یادگیری خودآموزشان، مرجع بسیار خوبی برای آموزش مقدماتی زبان انگلیسی محسوب می شوند.
این مجموعه در چهار سطح تهیه شده و مطالعه سطح به سطح آن، دید خوبی از زبان انگلیسی به شما می دهد، اگر پشتکار داشته باشید بعد از اتمام مجموعه نصرت ظرف ۳ ماه، قادر خواهید بود این مجموعه را نیز ۳ ماهه به پایان رسانده و زبان انگلیسی را به صورت مبتدی یاد بگیرید.
نسخه کاغذی این مجموعه در کتاب فروشی ها و نسخه دیجیتال قابل دانلود آن از این لینک قابل دریافت است:

مجموعه آموزشی New Interchange

بعد از طی این دو مرحله شما باید روی تک تک مهارتهای ۴ گانه زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) تمرین کنید تا به نتایج بهتری برسید، البته باید روی گرامر و درک مطلب هم کار کنید.
در این بین مهارتهای صحبت کردن و نوشتن شرایط ویژه تری داشته و سطح بیشتری از تلاش را می طلبند؛ اما در مورد تقویت گرامر و درک مطلب و به تبع آن افزایش توانایی گوش دادن و خواندن در زبان انگلیسی برای شما پیشنهادهایی داریم:

 کتاب گرامر Essential Grammar in Use نوشته ریموند مورفی از انتشارات کمبریج:

به این نکته توجه داشته باشید که اصولا کتابهای مرجع و اصلی آموزش زبان انگلیسی از دو غول انتشاراتی کمبریج یا آکسفورد هستند، پس وقت خود را درگیر کتابهای ناشران دیگر نکنید.
کتاب مذکور کتابی در سطح مقدماتی است که به خوبی نیازهای گرامری زبان آموزان تازه کار را پاسخ می دهد، مبحث گرامر در زبان انگلیسی از سخت ترین و نچسب ترین بخشها در مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی است؛
به همین خاطر پیشنهاد می کنم که در ۶ ماه اول آموزش که به مطالعه مجموعه نصرت و اینترچنچ می پردازید، اصلا روی بخشهای گرامری آنها حساسیت به خرج ندهید و از عدم یادگیری احتمالی مباحث گرامر در این مقطع نا امید و نگران نشوید.

به هر ترتیب گام اول جدی در یادگیری گرامر همین کتاب ریموند مورفی است که زبان ساده و کارتونی آن بحث گرامر را بری شما شیرین و ساده می کند. این کتاب نیز در سراسر کتاب فروشی ها موجود است، اگرچه که می توانید نسخه PDF آن را به رایگان از این لینک دانلود کنید: کتاب گرامر ریموند مورفی

اما کتاب دیگری که در یادگیری گرامر مفید خواهد بود کتابی از دیگر انتشاراتی معروف زبان انگلیسی، یعنی انتشارات آکسفورد و کتابی است تحت عنوان:

کتاب Oxford Practice Grammar نوشته Norman Coe, Mark Harrison, Ken Paterson

کتاب گرامر آکسفورد

این کتاب هم در سطح پایه و مقدماتی دسته بندی شده و کتاب بسیار مفیدی در یادگیری زبان انگلیسی می باشد و البته سطح این کتاب از سطح کتاب قبلی کمی بالاتر است، پس توصیه می کنم ابتدا کتاب ریموند مورفی را تمام کرده و بعد به سراغ این کتاب بیاید.

این کتاب هم از تمامی کتاب فروشی ها قابل تهیه است و نسخه PDF آن از این لینک و به رایگان قابل دریافت است:نسخه پی دی اف کتاب Oxford Practice Grammar

خب با طی این سه گام آموزش پایه زبان انگلیسی به پایان می رسد، مجموعه این ۳ گام ظرف مدت ۹ ماه قابل طی کردن است؛ در گام چهارم چند شیوه برای بهبود زبان انگلیسی تا حد متوسط به شما معرفی می کنم.

 • کتاب های open Forum و tactics بهترین کتابهای زبان انگلیسی به همراه فایلهای صوطی و شنیداری مرتبط را برای تقویت مهارت شنیداری ارائه می کنند، از آنجایی که گام چهارم مرحله ای اضافه بر سازمان در نقشه راه ماست، کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را به خود شما واگذار می کنیم.
 • همچنین تماشای سریالهای انگلیسی تمرین خوبی برای تقویت لیسنینگ هست، از تماشای اخبار به زبان انگلیسی هم غافل نشوید، برای تقویت مهارت خواندن خود هم، مطالعه روزنامه ها یا وبسایت های خارجی و یا مطالعه کتاب های داستان کوتاه انگلیسی را به شما توصیه می کنم.
خب! شما زبان انگلیسی را مطابق با نقشه راه ما یاد گرفتید تبریک می گویم! قدم بسیار مهمی برداشتید، حال به سراغ ابزار بعدی می رویم.

۲- مجموعه آفیس:

بسته نرم افزاری آفیس

آفیس یک بسته نرم افزاری محبوب و بسیار پرکاربرد از شرکت مایکروسافت است که کاربردهای بسیاری در کار، تحصیل و زندگی روزمره دارد.
به خصوص تصور کردن انجام بسیاری از کارها بدون ۳ نرم افزار Word, Excel, power point بسیار دشوار است، از این بین نرم افزار Excel شاهکار مایکروسافت در این بسته و از بقیه نرم افزارهای این مجموعه قدرتمند تر و البته تخصصی تر است.
انجام بسیاری از محاسبات آماری، برآوردهای مالی، ساخت داشبوردهای مدیریتی و حتی کنترل پروژه، ساخت پایگاه داده، فرمول نویسی های پیچیده ریاضی، استفاده و سازگاری با visual Basic جهت برنامه نویسی در این محیط، از توامندی های این نرم افزار است.

نرم افزار word هم مهمترین نرم افزار تایپ متون و حتی صفه آرایی است که به خصوص در تهیه اسناد، کارهای مکاتبه ای و دفتری بسیار مورد نیاز است، تقریبا هر جا که پای نوشتن و ویراستاری در میان باشد پای این نرم افزار هم در میان خواهد بود.

نرم افزار power point : نرم افزار ارائه و پرزنتیشن و دارای کاربردهای آموزشی و تجاری فراوانی است، احتمالا هیچ معلمی نتواند بدون پاور پوینت ارائه خوبی از درس خود داشته باشد.

قابلیت کاربری آسان و محیط انعطاف پذیر آن سطح قدرتمندی از عملکرد و حرفه ای بودن را در کنار سادگی در اختیار کاربر قرار می دهد.
برای عرضه یک ایده و طرح یا یک محصول و سرویس به خصوص برای افرادی که در جلسات فروش و عرضه محصول شرکت می کنند، power Point ابزاری است که استفاده درست از آن نقش مهمی در ارائه یک ایده و محصول ایفا می کند و شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

نسخه ۲۰۱۶   مجموعه آفیس از این لینک قابل دریافت است: مجموعه آفیس ۲۰۱۶

در مورد منابع آموزشی نرم افزارهای یاد شده مجموعه آفیس باید گفت، از فرط عمومیت و دامنه دار بودن این نرم افزارها در کارهای روزمره، با یک سرچ ساده می توانید به انبوه بی شماری از آموزش دست پیدا کرده و مطابق نیاز خود از آنها استفاده کنید.

 بسته به سطح مهارت، بین یک تا ۳ ماه برای یادگیری این سه نرم افزار زمان لازم خواهد بود.

خب! تبریک! شما گام دوم را هم با موفقیت پشت سر گذاشتید، حال به مرحله بعدی می رویم.

 


مقاله‌ی مرتبط: نوشتادرمانی چیست و چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟


۳- مهارت استفاده از موتور جستجوی گوگل

موتور جستجوی گوگل

این گام نه به کتاب و هیچ چیز دیگری احتیاج ندارد، فقط باید یاد بگیرید که هر چه را که نمی دانستید، سراغش را از گوگل بگیرید و جواب خود را از صفحات نمایش جستجوی گوگل پیدا کنید.
بهترین جوابها در صفحه اول هر جستجو قرار می گیرند، گوگل به شما امکان یادگیری اختصاصی و سفارشی شده می دهد. مثلا در یک کتاب یا فیلم آموزشی علی رغم وجود فهرست در کتاب و یا امکان عقب و جلو کردن فیلم، با انبوهی از اطلاعات روبرو می شوید که هیچ ربطی به مشکل شما ندارند و از این جهت متحمل هزینه و زمان بسیاری می شوید و ممکن است به علت طولانی شدن و کند شدن پروسه حل مشکل، کلا بی خیال ماجرا شوید؛
اما گوگل کار شما را آسان کرده، شما «کلمه کلیدی» که همان مشکل یا سوال شما است را وارد کادر جستجو می کنید و این گوگل باهوش، غالبا در همان نخستین نتایج، جوابهای بسیار خوبی به شما می دهد.

می شد حتی این مرحله را گام اول در نظر بگیریم اما به جهت آنکه بر روی یاگیری زبان انگلیسی تاکید کرده باشیم، آن را در گام اول آوردیم.
بدین ترتیب سیستمی و منظومه ای بودن پیشنهادات ما هم مشخص می شود، چرا که ما گفتیم زبان انگلیسی را یاد بگیرید و حالا می گوییم، جستجو در گوگل را هم همینطور، پس در همینجا این را هم اضافه کنیم که از ترکیب دو توانایی فوق استفاده کنید تا بهتر نتیجه بگیرید: « مشکل یا سوال خود را به زبان انگلیسی جستجو کنید تا نتایج بهتر و معتبرتری بگیرید»

گام ۳ هم به پایان رسید به گام چهارم برویم:

۴- یادگیری WordPress

وردپرس

وردپرس یکی از سامانه های  مدیریت و انتشار محتوا و شاید بتوان گفت قدرتمندترین آنها است، انسان از دیر باز به بیان و به نمایش گذاشتن دیدگاه ها و عقاید خود در سطوع و شئون مختلف نیاز مبرم داشته، در دنیای تمام دیجیتالی امروز WordPress ابزار قدرتمندی است که چه به اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی و شرکت ها امکان می دهد که با تولید محتوای مناسب در چنین بستری خود را در معرض دید و نمایش قرار دهند.

 آسان بودن وردپرس و افزونه های بسیار قدرتمند آن نظیر ووکامرس، از آن یک همه فن حریف ساخته و چه یک وبلاگ نویس ساده باشید چه یک شرکت تجاری و یا فروشگاه آنلاین، به بهترین و کاربردی ترین شکل نظر شما را تامین می کند، کامیونیتی خوب ایرانی وردپرس باعث می شود که پاسخ سوالات خود را به راحتی پیدا کرده و از امکانات وردپرس فارسی بهره مند شوید.

شما می توانید نسخه فارسی وردپرس را از این لینک: دانلود وردپرس فارسی  دانلود کرده و برای خود یا شرکت تان یک سایت اختصاصی داشته باشید، البته برای این کار باید یک «دامنه اینترنتی» که نام و نشان شما در اینترنت است را خریداری کنید، سایت های بسیاری وجود دارند که در این زمینه به عنوان یک واسطه عمل می کنند و در صورت مجود بودن آن نام، آن را در اختیار شما می گذارند.

 خب جستجو در گوگل را یاد گرفته اید، پس آنها را جستجو کنید! همچنین باید یک «هاست» تهیه کنید، تا سایت شما در اینترنت از طریق هاست ها و سرورهای مخصوص راه اندازی و پشتیبانی شوند، برای این امر نیز سایت های بسیاری وجود دارند که با یک جستجوی ساده در دسترس شما قرار خواهند گرفت.

برای آموزش وردپرس هم راهها و منابع مختلفی وجود دارد، اما من یک آموزش خوب به شما معرفی می کنم که با صرف هزینه ناچیزی کار با وردپرس را به شما یاد می دهد: آموزش WordPress سایت فرادرس

خب! نوبت به گام پنجم و در واقع پایانی و تخصصی ترین و شاید در عین حال بتوان گفت یکی از عمومی ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای این لیست رسید که البته کمی هم سخت، ولی بسیار شیرین و به دردبخور است! خانوم ها و آقایان این شما و این نرم افزار گرافیکی، مرجع و همه کاره Adobe Photoshop cc :

۵- Photoshop

فتوشاپ

خب! فرض کنید در گام قبل سایت وردپرسی خودتان را راه انداختید و به بستری برای تولید محتوا دست پیدا کردید، اما همانطور که از نامش پیداست، این فقط یک بستر است! خود محتوا را از کجا می آورید؟

 محتوا می تواند نوشته، عکس، تصویرسازی و طرح گرافیکی، ویدئو، انیمیشن و فیلم باشد، با توجه به اینکه مردم این زمانه دیگر حوصله و وقت خواندن متون طولانی را ندارند، محتواهایی مانند طرح و عکس گرافیکی و یا حتی انمیشنهای کوتاه چند ثانیه ای حرف اول را می زنند؛ خب! فتوشاپ در کجای این ماجرا قرار می گیرد؟ در همه جای آن!

 شما با این نرم افزار عکسها یا طرحهای مختلف را چه مال خودتان باشد، چه از اینترنت به دست آورده باشید، ویرایش می کنید و المانهای مختلف را مطابق با نیازتان به آن کم و زیاد می کنید.

 حتی در صورت کسب دانش بیشتر و داشتن توانایی های گرافیکی، نقاشی و تصویر سازی می توانید ۰ تا ۱۰۰ طرح خود را در فتوشاپ تولید کنید و حتی از آن انیمیشن و تصاویر متحرک درست کنید، می توانید به این عکسها و طرح ها ماهیتی هنری، تجاری و سازمانی دهید و از خلال آنها با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

یادگیری فتوشاپ در ابتدا کمی سخت و زمان بر است، اما هر چه بیشترتلاش و ممارست کنید، ادامه کار آسان تر شده و از این نرم افزار فوق العاده لذت و کارآیی بیشتری به دست خواهید آورد.

ابتدا این نرم افزار را از این لینک دانلود کنید: دانلود adobe Photoshop 2017 cc

برای یادگیری این نرم افزار نیز این دو منبع را معرفی می کنم که با هزینه ناچیزی قابل تهیه هستند:

لازم به توضیح است که تاکید ما بر یادگیری زبان انگلیسی بی دلیل نبود، به خصوص در آموزش مجازی دانستن زبان انگلیسی بسیار راهگشاست، پس بگذارید راجع به آموزشهای سایت لیندا هم کمی توضیح بدهیم.

شرکت لیندا 

لیندا یک کمپانی آموزش مجازی با بیش از ۵۰۰ کارمند و واقع در آمریکا است، این شرکت چندی پیش توسط لینکدین خریداری شد و با توجه به اینکه مالکیت خود لینکدین با مایکروسافت است، به نوعی زیر مجموعه و وابسته به آن در نظر گرفته می شود.

خبر خوب آنکه اگر حتی زبان انگلیسی متوسطی داشته باشید، می توانید از آموزشهای با کیفیت آن در هر زمینه ای بهره مند شوید، البته برای استفاده از لیندا حق اشتراک لازم است، با این حال دو سایت ایرانی آموزشهای آن را به رایگان ارائه می کنند که می توانید از آنها استفاده کنید:

آموزشهای موجود لیندا در سایت p30download

آموزشهای موجود لیندا در سایت Git

خب! اگر حوصله کرده و این راه را با ما بیایید، با اتخاذ این نگرش به طور عام و طی کردن این ۵ مرحله و مجهز شدن به ابزارهای مربوط به هر مرحله به طور خاص قطعا فرد بهتر، توانمندتر و خودساخته تری شده و اثرات آن را در زندگی خود خواهید دید، به هر حال رسیدن به موفقت در زندگی میانبر خاصی ندارد و از هر مسیر که بروید، جاده کوهستانی است و تلاش می طلبد، پس برای شما تلاش و کوشش آرزومندیم!

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

4 نظرات

 1. Sama می گوید

  خیلی جالب و پرمحتوا بود این نوشته! 👍

  1. علی حیدری می گوید

   سلام، خیلی ممنون از حسن توجهتون

 2. رقیه می گوید

  بی نظیر بود به من تا الان خیلی کمک کرده این مطالب

  1. علی حیدری می گوید

   ممنونم از شما. خوشحالم که براتون مفید واقع شده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط واتس‌اپی!
به کمکی احتیاج دارید؟
سلام! هر سوالی دارید پاسخگو هستم